Visuotinė atvirų durų diena tėvų darbovietėse „ŠOK į tėvų klumpes“

Gegužės mėnesį 10-os klasės mokiniai nuotoliniu būdu dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuotoje visuotinėje iniciatyvoje „Šok į tėvų klumpes“. Jos tikslas – suteikti galimybę mokiniams susipažinti su tėvų ar giminaičių  profesijomis bei skatinti tėvų įsitraukimą į vaikų ugdymo procesą, stiprinti bendradarbiavimą tarp mokinį supančios aplinkos – šeimos ir mokyklos bendruomenės.

Tėvų profesija, darbštumas neretai tampa sektinu pavydžiu vaikams, skatina  pasirinkti panašią profesinę veiklą. 10 klasės mokinys Artūras Savickis bendraklasiams pristatė  tėčio profesiją.

Artūro tėtis – stalius.  Ši profesija yra susijusi su mediena, medienos apdirbimu. Staliaus profesiją galime drąsiai priskirti prie seniausiųjų pasaulio profesijų. Pagrindinė  darbų medžiaga yra mediena. Artūras didžiuojasi savo tėčio veikla: „Manau, jog mano tėtis tikrai gan nuostabiai daro visokius gaminius iš medienos. Ne kiekvienas taip sugeba. Aš taip pat  po truputį mokinuosi, man patinka padėti tėčiui meistrauti. Be to šeimoje  vyresnis mano brolis jau yra  įgijęs staliaus – dailidės profesiją.“

Artūro šeimos pavyzdys rodo, kad įšokus į tėvo klumpes  gali patikti jas ilgai nešioti…

Nuotraukos iš Artūro Savickio asmeninio archyvo.